Školní družina – začátek školního roku 2017/2018

Na začátku školního roku jsme přivítali 40 prvňáčků. Celkem máme ve školní družině zapsaných 120 žáků a dalších 8 žáků pouze v ranním klubu.

Na slavnostním zahájení školního roku se naši prvňáčci seznámili se svými staršími kamarády z devátých tříd, kteří se stali jejich průvodci pro první dva týdny. Ráno na své malé svěřence čekali před školou nebo si je vyzvedli ve školní družině, aby je zavedli do třídy. Po skončení vyučování je doprovodili do družiny a na oběd. Tam jim byli velkým pomocníkem. Jen si to zkuste, umět najednou přenést těžký tác s kompletním obědem ke stolu a nic při tom nerozlít. Děti se na své deváťáky vždy moc těšily a někteří se s nimi dodnes setkávají. Všichni prvňáčci nakreslili svému velkému kamarádovi obrázek a šli jim společně poděkovat do devátých tříd. V 9.A měli zrovna hudební výchovu, a tak si malí a velcí společně i zazpívali.

V září jsme si moc sluníčka neužili. Všechny děti ale vyprávěly jak chodí  na houby, jaké našly a kolik košů domů přinesly. Ve družině jsme houby malovali na výtvarnou soutěž.

V říjnu přibylo slunečných dnů. Začalo zlátnout listí, foukat ze strniští a to byl pro nás ideální čas k vycházkám do parku, okolí města a pouštění draků. Prvňáčci si nenechali ujít příležitost podívat se do nově postaveného závodu Pewag při dni otevřených dveří. Zaskákali si na skákacím hradu, klouzali se na nafukovací skluzavce, vyráběli v tvořivé dílničce a každý dostal nafukovací balónek. Na víc jsme už čas neměli, ale i tak to byl pěkný zážitek.

Hodně sluníčka a plno pěkných her, poznávání a zážitků, přejeme našim dětem i v dalších měsících školního roku.

Za kolektiv vychovatelek: Vlasta Stárková

Na návštěvě u deváťáků: