Za vzděláním do Hradce Králové

 

            V pátek 10. listopadu 2017 vyrazili žáci 7. A a 7. B na školní exkurzi do Hradce Králové.

U kostela sv. Prokopa ve Vamberku nasedli do autobusu a s paní učitelkou Kotlářovou, Šibíkovou a panem učitelem Černochem odjeli do krajského města.

            První zastávkou naší 7. A bylo nové moderní Eurocentrum. Zde se žáci dozvěděli mnoho informací o Evropské unii. Například že naše Česká republika vstoupila do EU 1. 5. 2004, ve kterých letech vstupovaly další státy, mluvili jsme o euru, hymně, zakladatelích.

            Po zajímavé přednášce a soutěži, která zábavně prověřila naše nově získané znalosti, jsme se přemístili na Bílou věž, která je dominantou města. Žáci s doprovodem vystoupali na ochoz, odkud mohli pozorovat všechny památky, ulice i okolí Hradce Králové.

            Posledním místem, které jsme navštívili, byla moderní budova Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Zde měli žáci za úkol samostatně ve skupinkách vyhledávat v knihách informace, které se týkaly života a díla malíře a spisovatele Josefa Čapka. Zároveň se seznámili i s organizací knihovny a jednotlivými odděleními pětipatrové instituce.

            Celé naše vzdělávání skončilo ve dvě hodiny odpoledne. Exkurze byla poučná a zajímavá, na všech místech se žákům líbilo.

Podle M. Bakešové 7. A