Zima 2018 ve školní družině

   Letošní zima nám mnoho sněhu nenadělila. Děti z 1. oddělení plnily disciplíny „Pohádkové zimní olympiády“ a jednou z nich byla i stavba sněhuláků. Některé disciplíny však plnily v náhradní variantě, bez sněhu. Ke každé disciplíně si mohly vybarvit i malou omalovánku a získat tak další body do soutěže. Děti z 2. oddělení měly vyhodnocení soutěží se zimní tématikou vždy na konci měsíce.                                                      

   Tradiční akcí v zimním období je „Družinový Slavík“. Děti z 1. a 2. oddělení  soutěžily společně. Pozvání do poroty přijala i paní učitelka Jana Ichová z LŠU v Kostelci n.Orl., za což jí moc děkujeme. Letos poprvé hodnotily své kamarády a kamarádky i děti. V 1. oddělení se na  1.místě umístila Kačka Nekvindová, na 2.místě Jituška Luňáková a na 3.místě Ondrášek Teplý. Ve 2.oddělení se na 1.místě umístila  Kája Zumrová s Bárou Nedvídkovou, na 2.místě Adam Langer a Fanda Bažant a na 3.místě Kája Nejezová s Janičkou Klátilovou. Děti ze  3. a 4. oddělení  musely kvůli velké nemocnosti odložit tuto soutěž  na jarní měsíce.                                                                                                                    

   Všechny děti si také užily pobyt v solno – jodové jeskyni.                                                                                       

   Se zimou jsme se rozloučili „Družinovým karnevalem“. Všechny děti si vyrobily obličejové masky. Některé to bavilo tak, že stihly dvě až tři. Na karnevalu děti soutěžily, tancovaly, nechyběla ani tombola a podle ohlasu dětí se všem moc líbil.                                                                                                      

   Věříme, že i jaro bude plné her, soutěží a vycházek do okolí našeho města.

Za kolektiv vychovatelek: Vlasta Stárková