Zájezd do Londýna

Dne 22.4.2018 - 27.4.2018 se žáci Základní školy ve Vamberku a pár žáků z Doudleb nad Orlicí zúčastnili zájezdu do Londýna ve Velké Británii a Paříže ve Francii. Byl pro nás připraven pestrý program, který nabízel k vidění všechna nejčastěji navštěvovaná místa. Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Hanzlíkové, Krskové a Hlouškové, že s námi jely na nádherný výlet, který si všichni moc užili.

Úplně první, co jsme z Anglie spatřili, byly křídové útesy nedaleko přístavu Dover. Poté jsme už vyrazili na Londýn, kde jsme prožili celé dva dny.

První den jsme strávili procházením po památkách v Londýně. Naše cesta začala v Greenwichi, ze kterého byl nádherný výhled na celý Londýn a mohli jsme zahlédnout třeba the Millennium Dome. Vyfotili jsme se u Nultého poledníku a Královské greenwichské observatoře. Poté jsme většinu dne cestovali „po svých“. Odpoledne jsme se projeli lodí po řece Temži. Vystoupili jsme u Tower Bridge a The Tower of London a pokračovali jsme po nábřeží k London Eye. Cestou jsme zahlédli katedrálu Svatého Pavla a Millennium Bridge. Z London Eye byl nádherný výhled jak na celé město, tak na londýnské památky. Den jsme zakončili prohlídkou the Palace of Westminster a Big Benu, který se v době naší návštěvy bohužel opravoval. Viděli jsme chrám, ve kterém se pořádají korunovace nebo svatby královské rodiny a nahlédli jsme na Downing Street. Poté jsme byli autobusem dopraveni k našim anglickým rodinám.

Většina anglických rodin byla černošského nebo indického původu. Všechny byly moc přátelské a byla skvělá šance zjistit, jestli se dorozumíme v zahraničí.

Druhý den nás čekala prohlídka Trafalgar Square, kde jsme navštívili Národní galerii. Poté jsme viděli výměnu královské stráže na koních a pokračovali k Buckinghamskému paláci – sídlu královny, která bohužel nebyla doma. Tento den nejspíš oslavovala narození svého dalšího pravnuka J . Po obědě jsme šli na Piccadilly Circus, kde jsme měli rozchod na nakupování dárků pro rodiče a blízké. Také jsme navštívili Primark. Na konci dne jsme skoro dvě hodiny strávili v přírodovědném muzeu. Večer jsme opět byli autobusem převezeni k našim anglickým rodinám.

Třetí den jsme autobusem přejížděli do Francie. Přejezd jsme opět absolvovali trajektem, který po cestě pořádně houpal. S některými z nás se země houpala ještě dlouho ve Francii.

Jsme rádi, že jsme si mohli prohlídnout kousek světa a doufáme, že to nebylo naposled, co jsme měli čest poznat Londýn.

Vypracovaly Karolína Měchurová, Stáňa Rauchová 9.B

______________________________________________

FRANCIE – PAŘÍŽ

Ve středu 25.4.2018 jsme v ranních hodinách autobusem vyjeli z Londýna do britského přístavu Dover. Po plavbě trajektem do přístavu Calais ve Francii jsme jeli do hotelu Premiere classe, kde jsme byli ubytovaní. Po krátkém ubytování jsme šli do místního supermarketu nakoupit si jídlo na další den.

Druhý den 26.4.2018 jsme začali sladkou snídaní v hotelu, každý si dal, co chtěl a na co měl chuť. Byla to typická snídaně pro Francouze. Po snídani jsme vyrazili do centra Paříže. Zastavili jsme hned u nohy Eiffelovy věže. Po dlouhém čekání ve frontě jsme na ní pěšky vyšli. Potom jsme si šli dát oběd do Champ-de-Mars (Martovo pole), kde k nám chodili místní afroameričané, kteří prodávali přívěsky malých Eiffelovek. Od Eiffelovy věže jsme se prošli k Invalidovně a k místu, kde je pohřbem Napoleon I. Bonaparte. Odtud naše cesta vedla na metro a vystoupili jsme ve stanici Hôtel de Ville. Pokračovali jsme ke katedrále Notre-Dame. Dále jsme se pěšky přesunuli do Louvru, kde se nachází, např. Mona Lisa. Po krátké pauze jsme se pomalu začali vracet podél řeky Sieny k Eiffelovce, cestou jsme viděli i Vítězný oblouk. Měli jsme zaplacenou vyhlídkovou plavbu lodí, ze které byly vidět různé známé památky a mosty Paříže. Po plavbě pro nás přijel autobus, který nás celý týden doprovázel a tímto pro nás zájezd Londýn-Paříž končí a vracíme se zpět do ČR.

Za 9.A Michaela Horčičáková a Jana Skokanová

Odkaz na ohlasy žáků: 

Zájezd do Anglie a Paříže se mi moc líbil, protože jsme navštívili pěkná místa...