Vitaminový den

   Dne 18.12. probíhala na naší škole praktická ukázka zdravé svačiny a jak udělat chutnou šťávu z ovoce. Firma ze Šumperka nám pravidelně dodává do školy ovoce a mlíčka. Nyní si připravili několik ochutnávek.

   První jsme ochutnali nápoj z červené řepy, mrkve a jablka, druhý byl jen jablko a mrkev. Třetí ochutnávka byla pro odvážlivce! Žabí stehýnka, netopýří trus, muří noha a pyl z květu – to bylo jen pro postrašení, ve skutečnosti úžasný, vitaminy nabitý nápoj z kiwi, banánu, mrkve, medu a vody. Když jsme dopili, čekala soutěž pro čichače - vánoční koření. Poznali jsme badyán a skořici. Správné odpovědi byly odměněny kvartetem či jablíčkem.

   Na závěr čekala suprová přesnídávka z jablek a skořice. Vše netrvalo déle jak 20 min. pro každou třídu a nám to nejen chutnalo, ale také přineslo nové vědomosti a zážitky. Bylo to opravdu super. Děkujeme.

Natálie Šubrtová a p. uč. Podolská 5.B