Zápis do školy

V sobotu 13. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku. Dostavilo se 32 dětí, pro které byly připraveny úkoly na téma Šmoulové.

Na úvod děti přednesly nebo zazpívaly básničku či písničku. Pak se už pustily do plnění nejrůznějších úkolů – určovaly levou a pravou stranu, počítaly obrázky, vyjmenovávaly barvy, říkaly, na kterém obrázku je více postaviček, určovaly geometrické tvary či na obrázcích hledaly rozdíly. Na závěr si každý předškolák jako dárek mohl vybrat omalovánku, jednu pohádkovou figurku, záložku do knížky, tužku, reflexní pásku a batůžek na záda.

Během čekání si čas děti krátily ve školní družině. Zde si mohly vyzkoušet vázání tkaniček, zapínat knoflíky nebo vymalovat obrázky.

Zápisu předcházely další akce pro předškoláky a jejich rodiče. Rodiče s dětmi si mohli ve čtvrtek 28. 3. odpoledne prohlédnout školu, aby věděli, kam půjdou k zápisu. Paní učitelky předškoláky a jejich rodiče provedly po škole, ukázaly jim, kde co je a ochotně zodpovídaly jejich otázky. Děti přišly se školkou do školy ještě jednou, podívaly se na výuku v hodinách. Další akce pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče proběhne ve škole ve středu 22. 5. od 16. hodin. Děti zde budou hravou formou řešit úkoly a rodiče se dozví základní informace o pomůckách a průběhu vyučování.

Fotogalerie>>>

 

Vedení školy