Cyklisté opět bodují

Minulý týden ve čtvrtek proběhlo okresní kolo v soutěži Mladý cyklista. Naši školu reprezentovala v Rychnově nad Kněžnou dvě družstva za I. i II. stupeň. Mladší žáci soutěžili s dalšími 10 školami a obsadili 2. místo z 11 škol. Velký dík patří Tomáši Katzerovi, Tomáši Myšákovi, Martině Juskové a pochvalu největší pro Martinu Frejvaldovou, která ještě navíc získala 1 místo za nejméně trestných bodů ze všech dívek. Družstvo starších žáků, které má již spoustu zkušeností z minulých – jak okresních, krajských, ale i celorepublikových kol – obsadilo krásné 1. místo ze 4 škol a bude pokračovat v krajském kole, které bude letos v Hradci Králové. Díky patří Jakubu Fišerovi, Vojtovi Krskovi, Vendule Nechutové a Natálii Langerové, která obsadila 1. místo ze starších dívek.

 

Nečekaný postup ve vybíjené

V Kostelci n. Orl. se konalo okresní kolo ve vybíjené. Dívčí družstva byla jen čtyři a našemu družstvu ve složení D. Hamerská, E. Chaloupková, N. Langerová, M. Frejvaldová, V. Horenská, T. Kubrová, N. Šubrtová, N. Morávková, K. Šponarová, M. Klátilová a J. Šimůnková se podařilo získat 1. místo a vybojovat postup do krajského kola. Hoši měli okrskové kolo ve Vamberku, které s velkým bodovým náskokem vyhráli a pokračovali v okresním kole. Z 5 náročných  několikasetových zápasů pouze jednou remizovali a tímto neskutečným úspěchem postupují jako vítězové do kola krajského. Družstvo tvořili hráči – A. Forche, M. Kvasnička, P. Jarkovský, T. Myšák, Š. Málek, M. Nechuta, J. Luňák, D. Čapek, M. Jedlinský, T. Martinec a J. Pavel.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů do dalších kol.

                                                                                                          Mgr. A. Podolská