Žáci 8. tříd se zúčastnili hry o finanční gramotnosti

Žáci 8. tříd se v rámci občanské výchovy zúčastnili hry FinGR Play, která je měla naučit finanční gramotnosti. Jedná se o velmi komplexní hru, kde si žáci vyzkoušeli, jakým způsobem funguje rodinný rozpočet.  Hra simulovala 30 let jedné rodiny se dvěma příjmy. Stanovené byly 3 cíle – vlastní bydlení, vyplacení dětí a naspoření renty na důchod. Žáci se zúčastnili republikového online turnaje, kde jsme se velmi dobře umístili. Velkou pochvalu zaslouží Vendula Kalců z 8.B, která obsadilo 2. místo v celkovém pořadí jednotlivců v kategorii ZŠ. Vendula získala 662 bodů a 5,4 milionů v penězích pro rodinu, kterou provázela. Vendule přijeli pogratulovat ke skvělému výsledku samotní autoři hry, kteří nás navštívili ve výuce. V týmech skončila 8.A na 4. místě a 8.B na 8. místě. Finanční gramotnost je v ČR velmi nízká a zadluženost stoupá. Proto je skvělé, že se žáci velmi aktivně zapojili do hry a měli zájem se o financích dozvědět co nejvíce.

Mgr. Alena Svačinková