Školní knihovna se rozrostla o nové tituly

Čtenářská gramotnost se ukazuje jako jeden z důležitých cílů základního vzdělávání. Proto se na naší škole žáci 2. stupně věnují hodinu týdně tzv. čtenářským dílnám, kde má každý prostor pro četbu vlastní knihy. Aby četba žáky bavila, je třeba nabídnout jim takové knihy, po kterých s nadšením sáhnou. Do školní knihovny se tak nakoupilo 34 nových knih, jež budou moci žáci číst právě během čtenářských dílen. Z titulů můžeme jmenovat například sérii knih Hraničářův učeň od Johna Flanagana, Grindelwaldovy zločiny od J. K. Rowlingové,  Trosečníka Sibiřského od Světlany Glaserové, sérii Hunger games od Suzanne Collinsové či komiksově zpracovaný utopistický román od Karla Čapka Krakatit. Doufáme, že nám tak zde vyroste co nejvíce opravdových čtenářů.

Mgr. Alena Svačinková