Republikové finále ve vybíjené

Ano, naši hoši 4. a 5. ročníků se probojovali až do nejvyššího kola. Takový tým se sešel opravdu výborně a není to časté. I přes nepříznivé podmínky k trénování, kdy venku pršelo, tělocvična je malá a museli jsme jen občas zaskočit do haly Baníku,  se hoši velmi hezky sehráli a postup byl tu.

Na Pecce, kde se sešlo 16 nejlepších týmů z celé republiky, byla utkání velmi náročná a navíc velmi teplé a slunné počasí. Tady nás už štěstí trošku opustilo, a cítili jsme, že příprava měla být ještě lepší, ale turnajů bylo mnoho a byli tu ti nejlepší.

Po dvoudenním boji jsme se umístili přesně uprostřed, tedy na 8. místě. Je to krásná reprezentace naší školy a vůbec i města Vamberk. Děkujeme panu starostovi za sladké povzbuzení a také všem, kteří nám pomáhali při tréninku, jak kamarádi, tak p. uč. Vrkoslavová a p. uč. Podolská.

 

Republikové finále Mladý cyklista

Okresního kola jsme se účastnili obě kategorie, mladší žáci byli bohužel o 8. bodíků horší, než soupeři a zůstali na 2. místě. Ostřílení starší cyklisté měli s převahou 1. místo a postup do krajského kola, které ovšem letos bylo prvně v Hradci Králové a toto hřiště je velmi náročné. Nic jsme nenechali náhodě a jeli trénovat. Prohnali jsme i p. uč., jelikož z jednoho místa se nedají sledovat chyby.

Krajské kolo bylo tu a my porazili soupeře. Opravdu jedeme do republiky-někteří již opakovaně a hlavně dva žáci 9. třídy, kteří závodili již od 5. ročníku. To je krásná odměna za několikaletou dřinu.

Celorepublikové finále letos bylo vůbec výjimečné, byl to již 40. ročník, konalo se v Liberci a mnoho lidí z Besipu, kteří této soutěži věnovali několik desítek let, odcházelo na zasloužený odpočinek.