Účast v evropském kole výtvarné soutěže

Naše žačka 9.A Martina Jusková postoupila se svým výtvarným dílem do evropského kola soutěže Evropa 2050. Jedná se o výtvarnou soutěž s názvem Evropa, ve které chci žít, kterou vyhlašuje Univerzita Karlova, W&ART a Česká centra z důvodu nadcházejícího předsednictví České republiky v Radě EU. Projekt přináší možnost zjistit, jak mladá generace vidí rok 2050, až bude dospělá, a jak by si představovala vývoj v daném oboru, předmětu podnikání, nebo jakou má vizi z pohledu celé Evropy. Výsledný obraz budoucnosti nám pak všem může otevřít oči a ukázat, na čem mladým lidem záleží, co by chtěli do budoucna zachovat, nebo naopak změnit, jakou mají představu o technologickém vývoji či o aktivitách, které půjdou s technologiemi ruku v ruce.

Martinka se již několik let věnuje počítačové grafice a jejím dílem s názvem Pokoj v duši (Rait) nás bude reprezentovat. Martince držíme palce, aby byla vybrána mezi dalšími soutěžícími!

Alena Svačinková